KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 15143350
nr 1514 3350
Gunnel Frieberg
(1919-2010), Sverige
Träsnitt, Signerad, numrerad ET, daterad 1947. Bildmått: 43x57 cm, yttermått inklusive ram: 62x77 cm
Gunnel Frieberg, svensk skuptör och grafiker född i Malmö 1919, död 2010.
Utrop:
500 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 9 januari 2023
kl 20:57:40
100 kr
150 kr
350 kr
300 kr
350 kr (Budbetjänt)
500 kr
450 kr
500 kr (Budbetjänt)
600 kr
800 kr
1.200 kr
1.000 kr
1.100 kr (Budbetjänt)
1.200 kr
1.200 kr (Budbetjänt)
1.500 kr
Gunnel Frieberg
Läs mer om Gunnel Frieberg